Ev Dekorasyon

Yeni Evlenenlerin Alması Gereken 8 Mobilya Ürünü

Evlenme süreci çoğu çiftler için heyecanlı ve çetrefilli geçiyor. Yeni bir hayat, yeni bir ev ve tabi ki yeni evinizin dekorasyonu. Öncelikle yeteri kadar araştırma yapmalı ve kararsızlıklardan kurtulmalısınız. Şanslısınız ki yeni bir evin dekorasyonunu oluşturmak var olan evin dekorasyonunu değiştirmek ve yenilemekten çok daha kolaydır. Yeni bir evi dekore ederken öncelik vermeniz gereken her evde olması gereken vazgeçilmez mobilyalar vardır.

Bu yazımızda yeni evlenen çiftlerin öncelikle evlerine alacağı 10 mobilya ürününden bahsedeceğiz. Sizlere şimdiden keyifli okumalar dileriz.

Yemek Masası ve Sandalyeler

En temel ihtiyaçlarımızdan biri olan beslenmemizi gerçekleştirmek için ihtiyacımız olan mobilya ürünü yemek masası ve tabii ki sandalyeler.

Mutfaklarda veya yemek odalarında kullanılan yemek masaları evin vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alıyor. Mutfak masaları birbirinden farklı renklerde ve tarzlarda, cam, metal veya ahşap gibi farklı malzemelerden üretiliyor. Yeni evlenen çiftler için 4 kişilik bir masa idealdir. Ancak misafirlerinizi de ağırladığınızı düşünürseniz açılır kapanır masaları tercih edebilir, bu sayede kapladığı alandan da tasarruf edebilirsiniz. Mutfak masalarınızı seçerken kalitesini, fiyatını, kullanışlılığını ve zevklerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Masayı mutfakta kullanacaksanız mutfakta kullanacağınız, yemek odasında kullanacaksanız odada kullanacağınız diğer mobilyaları da düşünerek karar vermelisiniz. Mutfağınızda ahşap elemanlardan oluşan bir tarz yaratmak istiyorsanız yemek masanızı da ahşap olanlar arasından seçebilirsiniz.

Kullanacağınız sandalyelerin de kalitesi ve konforu oldukça önemli. Belli bir süre oturduktan sonra sizi rahatsız etmeyecek konforlu sandalyeleri tercih etmelisiniz. Kısa sürede kırılacak veya deforme olacak ürünlerden uzak durmalısınız. Sandalyelerinizi masalar ile takım olarak almak zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Yemek masasını çok beğendiyseniz ve sandalyeler içinize sinmediyse ya da sadece masa olarak satılıyorsa seçtiğiniz masanın tarzına, renklerine ve malzemesine uygun sandalyelerle yemek masanızı tamamlayabilirsiniz.

Yeni Evlenenlerin Alması Gereken 8 Mobilya Ürünü

Tv Ünitesi

Duvar ünitesi olarak da adlandırılan tv üniteleri evde en çok kullanılan mobilyalar arasında yerini alıyor. Çok sık kullanılan bir mobilya olduğundan ve göze çarptığından şık, kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Tv ünitesi seçimleri yaparken öncelikle oturma odanızda yaratmak istediğiniz tarzı ve ürünün işlevselliğini göz önünde bulundurmalısınız. Farklı malzemelerden her tarza uygun duvar üniteleri üretilmektedir. Bu nedenle zevkinize uygun olanları kolaylıkla bulabileceğinizden şüphemiz yok. Tv ünitenize karar verirken televizyonunuzun ölçülerini göz ardı etmemelisiniz. Klasik bir tarzınız varsa ve evinizi buna göre dekore edecekseniz, işlemeleri bulunan iddialı duvar ünitelerini tercih edebilirsiniz. Sade bir seçim yapmak istiyorsanız detayları bulunmayan işlevselliği ön planda olan duvar ünitelerine yönelebilirsiniz.

Yeni Evlenenlerin Alması Gereken 8 Mobilya Ürünü

Koltuk Takımı

Evinizde sevdiklerinizle en fazla vakit geçirdiğiniz oturma odanızın başrolü koltuk takımlarıdır. Evde en çok kullanacağınız mobilya ürünleri olan koltuk takımlarını seçerken kalitesini, kullanışlılığını, tarzını ve fiyatını göz önünde bulundurmalısınız. Bütçenize uygun kaliteli koltuk takımları arasından seçim yaparak uzun yıllar sizlere eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Minimal ve sadelikten yanaysanız L koltuk takımlarını, biraz iddialı olmayı seviyorsanız chester koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Tabii koltuk takımları arasından seçim yaparken oturma odanızın ölçülerini bilmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Küçük formlara sahip odalar için köşe takımları ideal olabilir. Unutmayın ki onlar sizin başrolünüz, tarzınızı en çok yansıtacak olan mobilyalarınız. Şık tasarımlarla mükemmel bir salon oluşturabilirsiniz.

Karyola ve Bazalar

Tabii uyumamız için ihtiyacımız olan bir yatak. Her gece kullanacağınız baza veya karyolaların kullanım amaçlarına göre değişen modelleri bulunmaktadır. Eşyaları saklama amaçlı bölümü bulunan sandıklı veya çekmeceli bazalar çok sık tercih ediliyor. Karyolaların bazalı modelleri de bulunmaktadır. Baza veya karyolaları seçerken de kaliteli, kullanışlı olmasına ve yatak odasının atmosferine uygun şekilde tercih edilmesine dikkat edilmelidir.

Kitaplık

Her evde kesinlikle bulunan kitaplıklar özellikle okumayı sevenler için çok büyük önem taşıyor. Kitaplıkları kullanılarak okuma köşenizi oluşturabilirsiniz. Genellikle oturma odalarında ve salonlarda karşılaştığımız kitaplıkları yatak odalarınızda da kullanabilirsiniz. Kitaplık seçimi yaparken de kalitesine, diğer mobilyalarla uyumuna ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir.

Sehpalar

Oturma odanızın olmazsa olmazlarından bir diğeri sehpalar, her evde bulunmaktadır. Ailenizle veya misafirlerinizle vakit geçirirken çay, kahve, tatlı gibi ikramlarınızda en büyük yardımcılarınız sehpalar olacaktır. Hemen hemen her tarza uygun modelleriyle karşımıza çıkan sehpalar cam, metal veya ahşap gibi birbirinden farklı malzemelerden üretilebilmektedir. sehpa satın alırken oturma odanızın ölçülerini bilerek hareket etmelisiniz. Geniş bir oturma odası için büyük formlara sahip orta sehpalar tercih edebilirken, küçük salonlar için yer tasarrufu sağlayan zigon sehpaları tercih edebilirsiniz. Sehpa seçimleri yaparken ortamda oluşturacağınız tarzı, kullanacağınız renkleri, sehpanın kalitesini ve işlevselliğini göz önünde bulundurmalısınız. Odanızın tarzına ve zevkinize uygun seçimler yaparak sehpalarla ev dekorasyonunuzun şıklığını bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Vestiyer

Portmanto olarak da adlandırılan vestiyerler, genelde evin girişinde bulunur. Palto, mont, atkı gibi eşyaların bırakıldığı vestiyerler evin atmosferini ilk olarak yansıtan mobilyalardır. Kullanışlılığıyla ve ev dekorasyonuna kattığı şıklıkla antrelerin vazgeçilmez elemanlarıdır. Ayakkabılık bölmesi ve aynası bulunan vestiyerler kullanım açısından oldukça fonksiyoneldir. Nasıl bir vestiyere ihtiyacınız olduğuna karar verdikten sonra antre ölçülerinize uygun, ihtiyaçlarınızı karşılayabilen, kaliteli, bütçenize uygun ve ev dekorasyonunuzla uyumlu vestiyerler arasından seçim yapabilirsiniz.

Gardırop veya Köşe Dolapları

Evinizin olmazsa olmazları arasında yer alan gardırop veya köşe dolaplarında tüm kıyafetlerinizi saklayabilirsiniz. Yatak odalarında veya giyinme odalarına yer alan dolapları seçerken öncelikle ne kadar kıyafete sahip olduğunuzu göz önünde bulundurmalısınız. Tabii gardırobunuzu konumlandıracağınız odanın boyutu da oldukça önemli. Aynaya ihtiyacınız varsa boy aynalı gardıropları veya köşe dolaplarını tercih edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun, yatak odanızın atmosferine uygun uzun süre kullanabileceğiniz kaliteli gardıroplar arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu