Ev Dekorasyon

Dresuar Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dresuar ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçasıdır. Dresuarın çeşitli kullanım alanları ve göz alıcı görünümü vardır. Birçok kişi evini dekor etmek için dresuarı kullanır. Kullanımında birçok işleve sahip olduğundan kullanımda sık olarak tercih edilir. Dresuarın ne olduğunu pek çok kişi bilmiyor. Bunun için mobilya alınırken dresuar göz ardı edilen bir mobilyadır. Eve mobilya alınırken çok kullanışlı olan dresuar her zaman alışveriş planın listesinin sonunda kalıyor. Dresuar kullanım alanları nerelerdir? Kullanım alanlarında hangi amaçla kullanılır? Gelin hep beraber inceleyelim.

Dresuar Ne İçin Kullanılır?

Fransız ve İngiliz dekorasyon tarzlarından olan dresuar,

  • Antrelerde
  • Yatak odasında
  • Yemek Odasında
  • Salonda
  • Banyoda

İşlev yönünden birçok yerde kullanılan mobilyadır.

Antrede Dresuar Kullanımı

Antrelerde evin giriş kısmında kullanılır. Evden çıkarken yanımıza almamız gereken, gözlük, çanta anahtar, cüzdan gibi eşyaları üstüne koymak için kullanılır. Eve girerken de gazete, dergi, cep telefonu ve anahtarları üstüne koymak için kullanılır.

Muhteşem bir ayna ile kombin edilirse, evden çıkmadan kendinizi görmeniz için yarar sağlar. Eve gelen misafirlerinizi karşılayan ilk mobilyalar olarak ön plana çıkar.

Bunun için dresuarlar, evinizin tarzı hakkında misafirlerinize ilk girişte bilgi verir. Dekoratif bir obje olan dresuarı seçerken tasarımına önem vermeniz gerekir.

Dresuar Kullanım Alanları Nerelerdir?

Yatak Odasında Dresuar Kullanımı

Yatak odasında genellikle dekorasyon için tercih edilir. Genellikle yatak odasında makyaj masası işlevini üstlenir. Dekoratif bir ayna ile kombin edildiğinde muhteşem bir görünüme neden olur. Yatak odasında kullanıldığı zaman, çekmecelerine genellikle iç çamaşırı, gecelik gibi kıyafetler konulur.

Salonda Dresuar Kullanımı

Salon dekorasyonunuzu tamamlayan bir bütünleyicidir. Göz zevkini zenginleştirir. Ayrı zamanda salonda tozlanmasını istemediğiniz eşyaların saklanması için kullanışlı bir mobilyadır.

Genellikle insanlar arasında çekmeceli dresuarlar tercih edilir. Salonda biblo ve saat gibi süs eşyalarınızı üstüne koyabilirsiniz. Ayna ile kombin ederek zengin bir görünüşe sahip dekor elde edebilirsiniz.

Yemek Odasında Dresuar Kullanımı

Yemek odalarında yemek masasının arkasına kurulur. Orada çatal, kaşık, masa örtüsü gibi malzemeleri depolamak için kullanılır. Ayna ile kombin edilerek daha zengin görünüme ve alanın daha geniş görünümüne neden olarak atmosferi değiştirir. Günümüzde pek çok insan yemek odası için dresuar almaktadır.

Banyoda Dresuar Kullanımı

Büyük banyolarda dekor amaçlı kullanılır. Banyo havlularını saklamak için kullanılır. Aynı zamanda banyo gereçlerini saklamak içinde kullanılır. Ayna ile kombin edildiğinde ve birde musluk takıldığında kullanışlı bir evye halini alır.

Dresuarları Farklı Alanlarda Farklı Amaçla Kullanmak

Dresuarı evimizin her köşesinde farklı şekillerde kullanmamız mümkün. Salonun en güzel köşesine dresuar yerleştirebiliriz. Bunun her iki yanına berjer yerleştirebiliriz. Burada misafirinizle sanki başka bir yerde muhabbet ediyormuşçasına kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Salon takımınızdan ayrı bir alan yaratmanız için muhteşem bir fikirdir.

Salonunuzda veya yatak odanızda minik bir kitaplık alanı oluşturabilirsiniz. Yanına bir berjer koyarak kitap okumak için bir alan yaratabilirsiniz.

Mermer dresuarları banyoya koyarak her zaman elinizin altında olmasını istediğiniz eşyalar için kullanabilirsiniz.

Dresuar Kullanım Alanları Nerelerdir?

Dresuarların Kullanım Amacı

Dresuarların kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Dresuarların herhangi bir kullanım amacı bulunmamaktadır. Herkes istediği yerde istediği şekilde dresuar kullanabilir. Herkesin dresuarı kullanım amacı farklıdır. Eskiden dresuarlar sadece antrede bulunurdu. Fakat günümüzde ille de antrede olması gibi bir şart bulunmaz. Bu mobilyaları evimizin her köşesinde istediğimiz gibi kullanmak artık mümkündür.

Günümüzde insanlar dresuarı ne için kullanmak istiyorsa o şekilde kullanmaktadır. Çekmeceli bir ürün olduğu için eşyalarını saklamak amaçlı kullanılır. Hatta Tv ünitesi olarak da kullanılmaktadır. Tv ünitesi dresuarları, diğer modellere göre daha büyüktür. Dresuarlar ayna ile daha tarz hale dönüştürülebilir.

Dresuarları Kullanım Alanlarına Göre Süslemek

Dresuarları süsleyerek şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. İstediğiniz gibi, tarzınızı yansıtacak şekilde süslemek sizin elinizde. Dresuarı süslerken hangi alanda kullandığınız ve kullanacağınız alandaki mobilyaların durumu önem arz eder. Dresuar süslemeleri, alanla uyumlu olmalıdır. Yatak odanızda, odanın renk uyumu önemlidir. Dresuarın üzerine mum, biblo ve vazo gibi birçok dekor ürünü yerleştirebilirsiniz.

Önemli olan alanla renk uyumu içinde olmasıdır. Süsleme yaparken ortamın ferah görünmesini göz ardı etmemelisiniz. Duvar ve mobilya boyanız süsleme için kullanacağınız renkle uyumlu olmalı. Uyumlu olmadı müddetçe alanda kendini sırıtan bir dekor haline gelecektir. Duvarlarınız ve mobilyalarınız koyu renk ise dresuarınız açık renkli olmalıdır. Duvarlarınız ve mobilyalarınızın açık olması durumunda dresuarlarınız koyu renkte olmalıdır.

Dresuarı Kullanım Alanına Göre Dekor Etmek

Dresuarı kullanım alanlarına göre dekore edilebilir. Dekora etmek için süs eşyalarından yararlanılabilir. Aynı zamanda berjerler ile hoş bir görünüm sağlanabilir. Ayna ve tablolarla kombin edilerek modern bir görünüm elde edilebilir.

Ferforje Dresuar Kullanım Alanları

Ferforje Dresuar, demir ve çelik malzemelerinden üretilen dresuar modelidir. Daha dayanıklı olan ferforje dresuar mobilyaları antrede, mutfakta, banyoda, salonda ve yatak odasında farklı amaçlar için kullanılır. Eşya depolamak ve dekor etmek amaçlı evimizin her yerinde kullanılır. Metallerin yoğunlukta olduğu mobilyalarınızın yanında ferforje dresuar kullanarak ortama uyum sağlayabilirsiniz. Ahşap mobilyaların olduğu bir alanda ferforje dresuar kullanımı görüntü açısından uyum göstermez.

Ahşap Dresuar Kullanım Alanları

Ahşap mobilyalarda her zaman favori bir malzemedir. Ahşap dresuarlar şık ve zarif duruşu ile kendini her yerde belli eder. Evdeki birçok mobilya ile uyumu sayesinde, her odada kullanılabilir. Ahşap ve metalin bir arada kullanıldığı dresuar mobilyaları istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Tamamen ahşap malzemeden üretilmiş dresuarı zıt renklere sahip olan takımlarınızın yanında kullanabilirsiniz. Açık renk mobilyalarınızım ve açık renk mobilyalarınızın olduğu odada ahşap dresuar ile hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu