Ev Dekorasyon

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hızla evde çalışma düzenine geçerken bazıları için yeni bir ihtiyaç ortaya çıktı. Bu ihtiyaç evde bir çalışma alanı oluşturmak. Peki çalışma masası nasıl seçilir? Çalışma masası alırken nelere dikkat edilmeli?

Çalışması Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalışma masası çalışma alanının ana eşyası olması ve motivasyonu büyük ölçüde etkilemesi sebebiyle oldukça önemlidir. İyi seçilmiş bir çalışma masası motivasyonu artıracak ve başarıya ulaşmada yardımcı olacaktır. Bu nedenle çalışma masası seçiminde hassas davranmak gerekir.

Çalışma Alanınızı Belirleyin

Çalışma masasından önce çalışma masasının koyulacağı yerin belirlenmesi gerekir. Çalışma alanı belirlerken;

  • Dikkat dağıtıcılardan uzak
  • Mümkün olduğunca sessiz
  • Aydınlık
  • İnternet erişiminin kolay olduğu
  • Her mevsim ortalama bir sıcaklığa sahip
  • Dinlenme alanınızda uzak

Bir yeri seçmekte fayda vardır. Yatağınızın yanında oluşturacağınız çalışma alanı en ufak yorgunlukla yatağa davetiye çıkaracaktır. İnternet erişimine uzak bir çalışma alanı internetten halletmeniz gereken işleriniz açısından sıkıntı oluşturacaktır. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk bir yerde çalışmak kimse için mümkün değildir. Bu özellikler göz önünde bulundurularak şartlar el verdiğince uygun bir alan oluşturulmalıdır. Çalışma alanı çalışma masasının büyüklüğünü de etkileyecektir.

Çalışma Masasını Ne İçin Kullanacağınıza Karar Verin

Çalışmak dendiği zaman akla gelen birçok şey vardır. Bu nedenle çalışma masasının önce ne tür bir çalışma için kullanılacağına karar verilmelidir. Bilgisayardan çalışmak için çalışma masası alacak kişi ile üniversite sınavına hazırlanan öğrencinin çalışma masası ihtiyacı birbirinden farklı olacaktır. Öğrenci kitaplarını daha rahat yayabileceği büyük bir masaya bilgisayardan çalışan insan ise bilgisayarını yerleştirmek için uygun alana sahip bir masaya ihtiyaç duyacaktır.

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma Masası Model Seçimi

Çalışma masaları birbirinden farklı çok sayıda modele sahiptir. İhtiyacınıza göre seçeceğiniz masanın modeli değişecektir. Örneğin kısıtlı ve küçük bir çalışma alanınız varsa kitaplıklı modellerin işlevselliğinden faydalanabilirsiniz. Kitaplık içeren çalışma masası modelleri etkili bir yer tasarrufu sağlar. Kitaplıklı modeller çalışma masasına bağlı ya da ayrı bir şekilde kullanılabilir. Daha modern bir görüntü için asimetrik modeller yaratabilirsiniz.

Çalışma alanınız bir köşe şeklindeyse L masa modelleri yardımınıza koşacaktır. Bu şekilde maksimum verimle çalışma alanınızı kullanabilirsiniz. L masalar bilgisayarla çalışanlar için de çok kullanışlıdır. Bu şekilde masanın bir kenarında bilgisayarınız ile işlerinizi hallederken diğer tarafta kitaplarınızla ilgilenebilirsiniz.

Masa üstü bilgisayar kullananlar için klavye yeri olan çalışma masaları biçilmiş kaftandır. Bu sayede masanızın üzerinde büyük bir alandan tasarruf edebilirsiniz. En şık ve en kullanışlı çalışma masası modelleri için Heroda’yı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma Masasının Malzemesinin Seçimi

Çalışma masasının malzemesi ve kaliteli olması uzun yıllar kullanılması için önem taşır. Kaliteyi bir malzemeye sahip çalışma masası oldukça uzun zaman kullanılacaktır. Bununla beraber çalışma masası malzemesinin seçimi üzerinde yapacağınız çalışmalara göre farklılık gösterir. En kaliteli ve ihtiyacınıza uygun malzemeli çalışma masalarını Heroda’da bulabilirsiniz.

Ahşap Tasarımlardan İlham Alabilirsiniz

Çalışma masası malzemesi seçiminde sakin ve doğal olanı arayanların gözdesi hep ahşap olmuştur. Heroda uzun yıllar kullanabileceğiniz kadar kaliteli ahşap çalışma masalarını siz değerli müşterilerine sunuyor.

Ahşap çalışma masası kullanmak isteyenler ahşabın açık tonları ile boğucu havasından kurtulabilir.

Klas bir çalışma ortamında sahip olmak isteyenler için de ahşap çalışma masası bir numaralı tercih olacaktır.

Çalışma Masasının Renginin Seçimi

Çalışma masası odanın geri kalan dekorasyonu ile uyum göstermelidir. En sık kullanılan çalışma masası rengi krem olsa da çoğunlukla siyah tonda döşenmiş bir odaya siyah ya da beyaz renkli bir çalışma masası daha hoş bir uyum sağlar. Çalışma masası rengi seçerken üzerinde uzun saatler geçireceğinizi göz önünde bulundurarak sizi mutlu edecek bir renk seçmeyi unutmayın.

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma Masasının Aydınlatılması

Çalışmanın en önemli gerekliliği iyi bir aydınlatmadır. Yeterli aydınlatma sağlanmadığı takdirde çalışanın gözleri hızla yorulacak ve verimli bir çalışma yapamayacaktır. Yetersiz aydınlatma uzun vadede göz bozukluklarına da sebep olur. Çalışma masasına, masanın ve çalışma ortamının dekorasyonu ile uyumlu bir çalışma lambası alınması gerekir. Çalışma lambası kadar içine takılacak ampul de önem taşır. Beyaz ampul uyku getirmeden uzun süre çalışmaya yardımcı olur. Masa aydınlatmasında masanın gün ışığını alacak bir yere konulması ve güneşten maksimum faydanın sağlanması da önemlidir. Çeşitli masa lambası ve abajurlar için Heroda’nın raflarında bir tık ile tur atabilirsiniz.

Çalışma Masası Üzerindeki Gereçler

Çalışma masası muhteşem çalışma ortamının baş tacı olsa da masa üzerinde kullanılan gereçler çalışmanın verimliliğini artırmak açısından çok önemlidir.

Masanın üzerinde mutlaka kalem kutusu olmalıdır. İsteğe göre masanın üstüne ya da altına küçük bir çöp kutusunun koyulması gerekir. Suyunuzun bir şişe ile yanınızda bulunması da yerinizden sürekli kalkmamak ve çalışmanın bütünlüğünün bölünmemesi açısından önemlidir. Bunun dışında çalışma masanızın önüne bir pano koyabilir, üzerine günlük hatırlatmalarınızı ve sizi motive edecek yazı ya da resimleri koyabilirsiniz.

Stand kullanımı masanın işlevselliğini artıracak ve sırt, boyun ağrılarınıza iyi gelecektir.

Çalışma Masasında Her Zaman Kaliteyi Seçin

Sürekli oynayan ve çalışma esnasında rahatsız eden kısa ömürlü bir çalışma masasındansa uzun zaman kullanabileceğiniz ve size konforu garanti eden bir çalışma masasını seçmek gerekir. Kaliteli bir çalışma masasında bağlantı noktaları sağlam olur, çekmeceler sağlamdır ve onları kullanmak sizi yormaz. Masanın bağlantısında olan raflar ulaşılabilecek düzeydedir ve kullanmak için ekstra bir çabaya gerek kalmaz.

Heroda müşterilerine her zaman en kalitelisinin garantisini verir. Rakiplerine göre uygun fiyatları ve üst düzey kaliteli ürünleri ile Heroda her geçen gün yükselmeye devam ediyor.

En kaliteli çalışma masalarını en verimli çalışmalarınızın şahidi yapın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu