Ev Dekorasyon

2021 Mobilya Dekorasyon Trendleri

Günümüzde mobilyalar ihtiyaçtan çok bir dekorasyon ürünü gibi kullanılıyor. İnsanlar ihtiyaçlarına göre mobilya alırken ihtiyaçlarının yanında renk ve modeline göre hareket ediyor. Ayrıca çoğu mobilya sadece dekorasyon ürünü olarak ta kullanılıyor. Mobilyalar her yıl kendini yeniliyor ve sürekli değişime uğruyor.

Bunun en önemli sebebi de mobilya modasının sürekli kendini yenilemesidir. Pandemi sürecini yaşadığımız 2020 yılında insanlar evlerinde daha fazla zaman geçirmek zorunda kaldı ve ev dekorasyonuna daha fazla özen gösteri. 2020 yılında daha fazla ahşap modeller sade dekoratif ürünler tercih edildi. Özellikle evden çalışma uygulanan evlerde mobilya daha çok ağırlıktaydı.

2021 Yılı Dekorasyon Renk Trendleri

2021 yılı mobilya rengi koyu renk tonları oluyor. Koyu renk mobilyalara geri dönüyoruz da diyebiliriz. Mobilyalarla birlikte duvar renkleri de koyu renk olacak. Ahşap ürünleri olan mobilyalarda vintage ve Retro tarzı oluyor. Her yıl yılın rengini açıklayan Pantone bu yıl dünya genelinde hakim olacak rengin canlı sarı ve ultimate gri olacağını açıkladı. Bu renkler yıl boyunca birçok mobilyada ve aksesuarda karşımıza çıkacak.

2021 Yılında En Fazla Kullanılan Mobilya Dekorasyon Modelleri

En fazla kullanılan 2021 mobilya dekorasyon trendleri şunlardır;

  • Vintega
  • Retro
  • İskandinav
  • Eskiye dönüş yılı olarak görülen 2021 yılı mobilya trendlerinde 1950’li yıllar yaşanıyor.

2021 Mobilya Dekorasyon Trendleri

 

Vintega Mobilya Dekorasyonu

Vintega mobilya 1920 ile 1960 yılları arasında kullanılan bir dekorasyon modeli ve günümüzde de o dönemleri yansıtan mobilyalardır. Bu tarz mobilyalar eskitilmiş şekilde ve eskiyi yaşamak isteyenler için yapılmış bir mobilya tarzıdır. Bu mobilyalarının en belirgin özelliği eskitilmiş mobilyalardır. Günümüzde kullanılan vintega mobilyalar eskitilmiş ve daha sade mobilyalardır. Bu tarz mobilyalarda mobilya rengi de o tarihlerde olduğu gibi koyu kahverengidir.

Retro Mobilya Dekorasyonu

Retro mobilya da vintega mobilya dekorasyonda olduğu gibi eski dönemlerde kullanılan bir dekorasyon modelidir. 1980’li yıllara kadar kullanılan bu dekorasyonda parlak renkler soluk bir tarzda tasarlanıyor. Bu tarz dizayn edilen mobilyalarda kumaş daha fazla ağırlıktadır. Günümüzde bu tarz dekorasyon modelleri sıkça karşılaşılır. Daha çok vazo, tablo ve lamba gibi dekoratif ürünlerinde kullanılıyor.

2021 Yılı İskandinav Tarzı Dekorasyon

Her yıl mobilya trendleri değişse de İskandinav tarzı dekorasyondan vazgeçmeyen insanlar bulunuyor. bunlar İskandinav tarzını farklı modellerle kombin yaparak bu dekorasyon modelini her zaman canlı tutuyorlar. 2021 yılında da İskandinav tarzı kullanılmaya devam ediyor. 1950’li yılların eskitilmiş mobilyaları İskandinav tarzı ile daha da sadeleşerek yeni bir akım oluşturuyor.

2021 Yılı Mutfak Mobilyaları Trendleri

Mutfak mobilyalarında temiz ve sade stilleri 2021 mutfak dekorasyonu trendlerine göre tasarlanır. Mutfaklar, tüm ailelerin birleştiği vakit geçirdiği yerlerdir. Bunun için işlevi, rengi ve kullanılan malzemeleri bakımından hayatımızda büyük önem taşır. Mutfaklarda kullanılan malzemeler, ahşap, mermer, cam malzemeler ve metali sıklıkla görülür.

Mutfaklarda renk Olarak da genellikle beyaz, gri ve toprak tonları sıklıkla tercih edilen renkler arasındadır. Mutfağınız yenilenmek istendiğinde son trenlere uygun olarak düzenlemek gerekir. Herkesin bir arada olacağı açık mutfaklar dışında akıllı mutfaklarda trend mutfaklar arasındadır. Yiyeceklerin azaldığında seni uyaran buzdolabı, hareket halindeyken algılayan mutfak muslukları akıllı telefon sayesinde tüm ışıkların kontrol edildiği mutfak dekorasyonu 2021 mutfak mobilyaları trendleri arasındadır.

2021 mutfak trendleri arasında mutfağın oturma odasıyla birleşeceği de görülüyor. 2021 mutfak trendleri arasında kilerde görülecek trendler arasındadır. Farklı depolama alanları mutfak için vazgeçilmezlerdendir. Mutfak dolaplarınızın içinin geniş olması da sizi tüm sıkıntılardan kurtarır. Doğru renk seçimi ve mobilya seçimi mutfağınızın havasını değiştirir.

2021 Yılı Yatak Odası Takımları Trendleri

Yatak odaları insanların kendilerini en fazla güvende hissettikleri yerlerdir. 2021 yılında yatak odalarında daha yuvarlak hatlar ve doğal malzemeler kullanılacak. Mobilyaların kendinden aydınlatmalı modelleri bu yıl da tercih edilen modeller arasındadır.

Bu mobilyaları duvar kağıtları destekleyecektir. Mobilyalara paralel olarak perdelerde kullanılan tüller de eski tarz doğallıkla günümüz kumaşı karışımı bir tasarım oluyor. Büyük yatak odalarında dinlenme ve oturma alanları oluşturulmaya devam ediyor. Yatak odası mobilyalarında toprak rengi aksesuarlarda ise yeşil ve sarı renk tercih ediliyor.

2021 Mobilya Dekorasyon Trendleri

2021 Yılı Oturma Grupları Trendleri

İnsanların evlerde en fazla vakit geçirdikleri alanlar oturma odalarıdır. Oturma odaları ne kadar rahat olursa insanlar o kadar huzurlu olur. Bu yıl oturma odalarında doğal malzemeler kullanılıyor. Bu doğallık günümüz teknolojisi ile de destekleniyor. Mobilyalarda vintage ve Retro modeli belirgin bir şekilde hissediliyor.

Özellikle tv ünitesi gibi sade mobilyalar vintage model olarak tasarlanıyor. Hatta bu iki modelin karışımı bu yıl teknolojik gelişmeler ile birleşerek bambaşka bir tarz oluşabilir. Tüm ev duvarlarında olduğu gibi oturma odasında da duvar kağıtları duvarları süslüyor. Perdeler daha fazla stor ağırlıklı ve daha sade bir şekilde tasarlanıyor.

2021 Yılı Banyo Mobilyaları Trendleri

2021 yılı banyo trendleri arasında sadelik ön planda oluyor. 2021 yılı Banyolar, genellikle banyo aksesuarları ve seramik renkler tercih edilecektir. Genellikle banyolarda koyu renkler tercih edilir. Doğal malzemeler yani ahşap, cam, metal gibi malzemelerle sıkça karşılaşılır. Banyolarda kullanılan aydınlatmalar 2021 banyo trendleri arasında yerini alıyor.

Lavabo bölümlerinde ki apliklerde şıklık göstergeleri arasındadır. Büyük banyoya sahip olan kişiler banyolarına döşeyecekleri duvar kağıtlarıyla banyolar daha şık ve gösterişli olacaktır. 2021 banyo trendleri göz kamaştıran stillerle herkesin ilgi odağı oluyor.

2021 Yılı Sürdürülebilir Tasarım

On yıllarda geri dönüşüm birçok alanda hayatımıza girdi ve milyonlarca insan bu akımı benimsedi. Bu yıl geri dönüşüm mobilya ürünlerinde de karşımıza çıkıyor. Birçok mobilya tasarımı ve aksesuar modelleri geri dönüşüm malzemeleri ile üretiliyor. Bu şekilde kullanılan mobilyalar sayesinde hem yeni nesil trendini yakalanıyor hem de farkındalık oluşturuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu